Waga i wzrost u 18-letniej kobiety

Witam, mam 164 cm wzrostu i ważę 46 kilo. Czy moja waga jest prawidłowa? Mam wrażenie że jestem za gruba i chcę się się odchudzić. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam Panią,

Pani waga jest zdecydowanie za niska!! Zastanowiłabym się czy oby nie ma Pani problemów z zaburzeniami odżywiania. kobiety które ważą tak mało a postrzegają siebie jako osoby otyłe często cierpią na anoreksje. Jeżeli jada Pani mało, wciąż liczy kalorie, myśli o jedzeniu, wybiera jedynie chude, odtłuszczone produkty, mimo uwag innych na temat swojej szczupłej sylwetki widzi Pani że jest zbyt otyła to należy zając się sprawą pod kontem anoreksji. To bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Wszystko dzieje się w Pani głowie i często kończy się to tragicznie. Proszę zastanowić się nad sobą a z pewnością już się nie odchudzać. Radziłbym udać się o pomoc do specjalistów.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Według podanych danych, Pani wskaźnik BMI wynosi 17,1 i oznacza niedowagę. Przy Pani wzroście prawidłowa waga powinna wahać się w przedziale 50-66 kg.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk