Waga i wzrost u 18-letniej kobiety

Witam, mam 164 cm wzrostu i ważę 46 kilo. Czy moja waga jest prawidłowa? Mam wrażenie że jestem za gruba i chcę się się odchudzić. Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Pani waga jest zdecydowanie za niska!! Zastanowiłabym się czy oby nie ma Pani problemów z zaburzeniami odżywiania. kobiety które ważą tak mało a postrzegają siebie jako osoby otyłe często cierpią na anoreksje. Jeżeli jada Pani mało, wciąż liczy kalorie, myśli o jedzeniu, wybiera jedynie chude, odtłuszczone produkty, mimo uwag innych na temat swojej szczupłej sylwetki widzi Pani że jest zbyt otyła to należy zając się sprawą pod kontem anoreksji. To bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Wszystko dzieje się w Pani głowie i często kończy się to tragicznie. Proszę zastanowić się nad sobą a z pewnością już się nie odchudzać. Radziłbym udać się o pomoc do specjalistów.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam,
Według podanych danych, Pani wskaźnik BMI wynosi 17,1 i oznacza niedowagę. Przy Pani wzroście prawidłowa waga powinna wahać się w przedziale 50-66 kg.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak zmniejszyć wagę u 18-letniej kobiety?

Witam chciałabym schudnąć z 15 kg do wakacji jak to zrobić ?? :)
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam,
Jeśli chce Pani pozbyć się paru kilogramów zdrowo i na stałe bez efektu jojo, należy wprowadzić prawidłowe nawyki odżywiania. Trzeba zacząć od regularności spożywania posiłków, niech to będzie 5 posiłków dziennie bez podjadania, co około 3-4 godziny. Należy także spożywać dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej, ograniczyć węglowodany proste na rzecz węglowodanów złożonych (zamienić jasne pieczywo na ciemne pełnoziarniste, biały ryż na ryż brązowy), ograniczyć spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych (masło, margaryna) na rzecz olejów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), zamienić słodycze na zdrowe przekąski, unikać wszelkiego rodzaju fast foodów, posiłków smażonych, tłustych i żywności wysoko przetworzonej, ograniczyć spożywanie słodkich soków, napojów gazowanych na rzecz herbat (zielona, czerwona) oraz naparów ziołowych. Spożywanie błonnika i produktów o niskim indeksie glikemicznym powoduje, że dłużej czujemy sytość po spożytym posiłku i nie chce nam się przez dłuższy czas jeść. Do zmiany nawyków należy dodać regularną aktywność fizyczną, taką, jaką Pani lubi, aby ćwiczenia sprawiały przyjemność, a nie były katorgą. W internecie można znaleźć wiele różnych propozycji ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Zdrowe i bezpiecznie chudnięcie to chudnięcie około 0,5-1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

0

Witam.
Najlepiej wybrać się na konsultację dietetyczną, na której dietetyk przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad żywieniowo - zdrowotny i ustali indywidualny program żywieniowy aby zdrowo i skutecznie schudnąć.
Pozdrawiam.
www.bg-dietetyk.pl

0

Jeśli nie ma Pani jakiś dolegliwości zdrowotnych to proponuje kaloryczność 1400-1500kcal i 4 razy w tygodniu ćwiczenia (basen, siłownia, bieganie, fitness - do wyboru). Optymalnie żeby jadłospis ułożył dla Pani dietetyk, wtedy nie naraża się Pani na niedobory pokarmowe. 15 kg w 4 miesiące jest jak najbardziej realne, ale jak swoich pacjentów obserwuje - bez wysiłku się nie obędzie. Powodzenia.

0

Witam.Najlepiej udać się do dietetyka który po przeprowadzi wywiad żywieniowo-zdrowotny i ułoży indywidualną dietę.
Pozdrawiam

0

Witam.Najlepiej udać się do dietetyka który przyprowadzi wywiad zywieniowo-zdrowotny i ułozy indywidualna diete.
pozdrawiam

0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Waga a wzrost u 31-letniej kobiety

Witam mam 31 lat jestem mama 2 letniego Szymona ,moim problemem jest waga. Przy wzroscie 164 cm waze 90 kg co powinna zrobic by zrzucic ta wage? Wiem ćwiczyc i zdrowo sie odzywiac. Zaczelam od dzis cwiczenia ale co dalej? Jak czesto i jak dlugo cwiczyc?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak jak Pani wspomniała - zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Proszę zacząć od 45 min spacerów szybkim krokiem, następnie zwiększać tempo i czas. Do tego minimum 3 razy w tygodniu ćwiczenia siłowe z obciążeniem - najlepiej zacząć pod okiem trenera personalnego. Jeśli chodzi o dietę 5 mniejszych posiłków dziennie - w każdym z nich białko, węglowodany złożone, warzywa oraz zdrowy tłuszcz roślinny. Minimum 2 litry wody dziennie. Efekty powinny być widoczne już za 2 tygodnie.

Pozdrawiam


www.klinikazywienia.pl

0
Mgr Agnieszka DepiĹska
Mgr Agnieszka DepiĹska

Witam,

Droga Mamo, żeby był widoczny efekt ćwiczeń należy dobrze zbilansowana dieta. Proszę skorzystać ze specjalistycznej porady dietetycznej, by chociaż zobaczyła Pani jak należy komponować posiłki. Na [początek wystarczą ćwiczenia co drugi dzień 30minut.

Jeżeli nie ma w Pani miejscowości dietetyka, to serdecznie zapraszam do skorzystania z diety online. Również prowadzę taką usługę link tu: http://dbamodiete.pl/2015/dieta-on-line/
Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk

Witam Panią,
Najbardziej odpowiednie i najzdrowsze dla organizmu jest połączenie właściwej diety z aktywnością ruchową . To znaczy, że wypadkową tych dwóch składowych ma być systematyczna, ale niezbyt szybka utrata wagi w przedziale 0,5-1 kg tygodniowo. Zbyt szybka utrata wagi wiąże się z utratą pożądanej tkanki mięśniowej i dużym ryzykiem wystąpienia efektu jojo. Dieta jak i trening powinny być indywidualnie dopasowane do Pani osoby. Z takich najbardziej elementarnych zasad żywieniowych, które powinna Pani przestrzegać to: unikanie w godzinach popołudniowych węglowodanów prostych,również tych pochodzących z owoców. Unikanie produktów przetworzonych, spożywanie w regularnych odstępach czasu 5-6 posiłków. Wysiłek fizyczny musi być w odpowiedni sposób dozowany, gdyż obciążenie organizmu powinno się odbywać w określonym przedziale tętna.
Więcej informacji na stronie.
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty