Duża waga a ciąża u 32-letniej kobiety

waze 128 kg zaszlam w ciaze boje sie reakcji swojego lekarza ogolnie nie choruje cisnienie mam dobre cukier tez w normie raczej mam lek pred wizyta u lekarza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do lęku! Lekarz nie ma prawa Pani oceniać, tym bardziej, że oprócz otyłości, nie choruje Pani na żadne choroby.

Witam,
Ciąża kobiety otyłej jest uważana za ciążę z ryzykiem, jednak dzięki ciągle postępującej medycynie może być szczęśliwie donoszona. Ciąża nasila wszystkie zagrożenia wnikające z otyłości, ponadto częściej występują zaparcia oraz zapalenie dróg moczowych. Przyszłe mamy, które są w ciąży powinny być pod opieką dietetyka, ponieważ nie powinny w tym czasie przytyć więcej niż 6-8 kg.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk