Nadwaga a szanse donoszenia ciąży

A co z donoszeniem ciąży przy takiej nadwadze 116 kg?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Jak najbardziej tak.

z poważaniem
Michał Kurek

Witam,
Ciąża kobiety otyłej jest uważana za ciążę z ryzykiem, jednak dzięki ciągle postępującej medycynie może być szczęśliwie donoszona. Ciąża nasila wszystkie zagrożenia wnikające z otyłości, ponadto częściej występują zaparcia oraz zapalenie dróg moczowych. Przyszłe mamy, które są w ciąży powinny być pod opieką dietetyka, ponieważ nie powinny w tym czasie przytyć więcej niż 6-8 kg.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

Lek. Tomasz Budlewski

Żeby to określić należy chociażby poznać wzrost. Sądzę że z donoszeniem ciąży nie powinno być problemu ale sugeruje wcześniejsze zmniejszenie masy ciała. Jeżeli już jest Pani w ciąży to tym bardziej należy zgłosić się dietetyka.