Odchudzanie ze 140 kg wagi

Dzień dobry :). Zacznę od tego że mam tak zwaną " ekstremalną nadwagę " ( 185 cm 140 kg ) i nie mam pojęcia jak się z tym zmierzy, nie wiem jak zacząć. Moim największym problemem jest brak ruchu i bardzo słaba kondycja. Stanowczo za dużo siedzę przed komputerem ale najzwyczajniej w świecie nie mam pojęcia co innego mam robić. Jadam trochę, nie jest to jakaś ogromna ilość ( ogólnie nie jadam śniadań bo za późno wstaję.. ). Proszę o jakąś pomoc jak zacząć coś ze sobą robić.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam W tym przypadku bezwzględnie konieczna jest zmiana stylu życia - w tym zarówno aktywności fizycznej jak i odżywiania się. Przy takiej nadwadze konieczna jest jednak współpraca z dietetykiem i lekarzem, gdyż działanie na własną rękę może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Proponowałabym więc bezpośredni kontakt ze specjalistami i indywidualne ustalenie szczegółowego programu żywieniowego.

Witam,
widzę, że przymierzasz się do zmiany, ale potrzebujesz bodźca, który by Cię popchnął do działania. Należałoby zmienić Twoje nawyki żywieniowe i sportowe. Sporo pracy, sporo wysiłku, ale przy wsparciu dobrego dietetyka z pewnością osiągniesz swoeje cele.

Dzień dobry,
Niestety nie wiem jak wygląda Twoja codzienna dieta, dlatego nie mogę skorygować ewentualnych błędów żywieniowych. Warto jednak poznać parę faktów zanim rozpoczniemy odchudzanie. Przed rozpoczęciem diety należy wprowadzić kilka zmian do swojego stylu życia i odżywiania. Dzięki temu późniejsze ograniczenie kalorii nie będzie takie trudne, a tkanka tłuszczowa będzie spalać się łatwiej i skuteczniej. Przede wszystkim zapoznaj się z artykułami z działu zdrowe odżywiania. Niestety bez wizyty u dietetyka odchudzanie może nie być łatwe – warto udać się chociażby na 1 wizytę, aby prawidłowo zacząć zmiany. Warto też pamiętać o codziennej aktywności fizycznej – w przypadku znacznej otyłości na początku powinna być ona spokojna – spacer (najlepiej z kijkami) bądź pływanie – nie obciąża stawów i nie męczy tak jak np. siłownia, która tutaj na początek będzie niewskazana. Ruszaj się co najmniej 30 minut dziennie. Powodzenia!