Odchudzanie u 35-latki

witam mam 35 167cm i waga 85 kg ile powinnam ważyć chciałabym schudnąć ok 20kg w jakim czasie mi się to uda czy jset jakiś jadłospiś

Witam, Pani masa ciała wskazuje na otyłość. Optymalna masa dla kobiety o Pani wzroście to około 57-70 kg. Myślę, że utarta 20 kg jak najbardziej jest u Pani możliwa. Wymaga to jednak sporo pracy, poświęceń i czasu. Warto udać się do dietetyka, który po przeanalizowaniu Pani sposobu żywienia będzie mógł wyjaśnić, jakie błędy żywieniowe Pani popełnia i jak ich unikać oraz ułoży jadłospis. Z mojej strony nie mam informacji jak wygląda Pani codzienna dieta i styl życia. Utarta 20 kg przy odpowiedniej diecie może zająć od 10 do 20 tygodni. Ważne, aby nie stosować popularnych diet odchudzających, które powodują efekt jojo i zaburzają tempo metabolizmu. Na początku proszę się zapoznać z podstawowymi zmianami, które warto wprowadzić w życie, aby rozpocząć właściwe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie . Warto zacząć dbać o swoją dietę i ciało, dlatego ćwiczyć regularnie (3 razy w tygodniu po minimum 30-40 minut).
Pozdrawiam.