Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie 2 kg u 12-latki

Witam to tak zaczynam 5 klase jeszcze nie mam tych 12 lat ale... waże 47 kg i mierze 152 cm wzrostu ^_^ Bardzo bym chciała zrzucić 2 kg proszę co mam zrobić ? A i jeszcze coś ... 2 tygodnie temu ważyłam 48 ,90Kg o.O I nie wiem troche ćwiczyłam ale sama nie wiem jak to zrzuciałam prosze o odpowiedź będe wdzięczna :)
KOBIETA ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Witaj. Na początek powinnaś wiedzieć, że Twoja waga na siatkach centylowych znajduje się między 50 a 75 centylu (około 60), a więc jest w normie. Stale rośniesz, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania, jasne jest więc również to, że masa ciała także ulega zmianie. Te 2 kg, które straciłaś to dzięki ćwiczeniom, tak trzymaj – warto dbać o swoje zdrowie poprzez regularną aktywność fizyczną, ale i odpowiednie odżywianie. Zajrzyj do działu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Dzięki temu, że wprowadzisz zmiany w sowim sposobie żywienia, także możesz zrzucić kilka kilogramów, co nie będzie niczym niekorzystnym. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie stosować popularnych diet odchudzających, które doprowadzają do efektu jojo oraz zaburzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

47 kg przy 152 cm wzrostu to prawidłowa masa ciała i nie ma tu potrzeby stosowania diety ubogoenergetycznej. Ćwiczenia mogły wpłynąć na utratę wagi. Trzeba jednak pamiętać, że dobowe wahania masy ciała mogą wynosić nawet 2 kg, w zależności od spożytych pokarmów, napojów, aktywności fizycznej, temperatury otoczenia i wielu innych czynników. Aby to było miarodajne, proponuję ważyć się na czczo, o stałej porze, najlepiej rano, co 2-3 dni.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy