Dieta dla 12-latki, aby schudnąć 8 kg

Mam 12 lat, jestem dziewczyną, ważę 44-50 kg i mam 155 cm wzrostu. Chce schudnąć 8 kg . Mam gruby brzuch , biodra , uda .Jaką diete mam stosować . Mam 72 cm w talii , 62 cm w biodrach i 58 cm w udach wydaje mi sie że to za dużo jak skutecznie schudnąć jaką diete mi proponujecie . Miałam zajrzyć do działu zdrowego żywienia jaką dietę mam stosować ?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie, a budowa ciała może wynikać z uwarunkowań genetycznych. Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w niektórych partiach jest też często efektem nieprawidłowego stylu życia. Warto przeanalizować jadłospis i odnieść go do zasad zdrowego żywienia, sprawdzając czy spożywanie posiłków ma charakter regularny, w jakim stopniu są to zdrowe produkty i czy nie przeważają w nim słodycze oraz żywność typu fast food, które należałoby wykluczyć.
Ponadto istotną rolę odgrywa regularna aktywność fizyczna, najlepiej w postaci ćwiczeń modelujących wymienione partie ciała.