Dieta dla 12-latki, która waży 44 kg przy 159 cm wzrostu

mam 12 lat i waże 44 kg i mam 159 cm chciałabym schudnąć około 5 kg jaka jest najlepsza dieta ?
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przy aktualnej masie ciała masz niedowagę, dlatego tez absolutnie niewskazane jest odchudzanie. Zalecałabym natomiast zadbanie o odpowiednią podaż energii i składników odżywczych, ponieważ ich niedobory w wieku dojrzewania, mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne w przyszłości.

Witam, masa ciała 44 kg przy wzroście 159 cm jest całkowicie prawidłowa nawet powiedziałabym że trochę za niska- nie ma konieczności odchudzania. Można natomiast przeprowadzić delikatne oczyszczanie organizmu z uregulowaniem masy ciała.