Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drastyczne odchudzanie u 13-latki

Witam. Mam 13 lat, 167 cm i ważę 54 kg. Nie mogę na siebie patrzeć! Głodzę się przez całe dnie. Dla mnie figura to cały świat. Gdy chorowałam na nerki schudłam 7 kg w tydzień, ale wtedy nic nie jadłam. Jeżeli nie znajdę sposobu na szybkie schudnięcie wrócę do starej metody. Chcę ważyć 45 kg. Proszę o poradę!
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Drobne przyjemności w diecie cukrzyka

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Twoja masa ciała jest prawidłowa- w tym przypadku odchudzanie jest niewskazane. Figura ani masa ciała nie są wyznacznikiem wartości człowieka, dlatego zbytnie przywiązywanie wagi o tego aspektu może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Definitywnie odradzam również głodzenie się - organizm potrzebuje każdego dnia energii i składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Nie dostarczanie mu ich skutkuje nie tylko niedoborami, ale również bardzo poważnymi chorobami, które będą miały swoje konsekwencje również w przyszłości. Znaczne ograniczenie podaży energii prowadzi także do efektu jo-jo, a więc nieskuteczności procesu odchudzania. Polecam natomiast wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, dla poprawy kondycji, zdrowia i lepszego samopoczucia.

0

Witam, Twoja masa ciała jest w normie, dlatego nie musisz się odchudzać. Warto zaakceptować fakt, że nasze ciało zmienia się wraz z wiekiem – jesteś w okresie dojrzewania, nabierasz kształtów i Twoje ciało nie będzie już wyglądało jak u dziecka, taki efekt chcesz osiągnąć? Waga nie powinna być Twoim wyznacznikiem. Jeśli tylko zadbasz o swoje nawyki żywieniowe i regularną aktywność, nie będziesz miała problemów z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie. Więcej o zdrowym odżywianiu przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy