Brak opanowania w jedzeniu a odchudzanie

Ile powinnam ważyć? Mam 16 lat w maju skończę 17 i mierzę 173 cm, a ważę 54kg.. Czy to nie za dużo? Próbuje stosować jakiekolwiek diety ale mi to nie wychodzi, bo nie umiem się powstrzymać od jedzenia... kocham jeść, niestety :((. Zazwyczaj ćwiczę z Mel B na nogi i brzuch, nieraz jeżdżę na rowerze, spaceruje.. Czy to wystarczy? co mogę zrobić żeby schudnąć?
16 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Przy wzroście 173 cm i wadze 54 kg Twój współczynnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) wynosi 18,04, co wskazuje na prawidłową wagę. Nie ważysz za dużo i nie musisz się odchudzać. Prawidłowa waga dla Twojego wieku i przy Twoim wzroście mieści się w granicach 50,3 kg do 73,9 kg. Nie musisz stosować żadnych diet. Odżywaj się racjonalnie, według zasad piramidy zdrowego żywienia. Jazda na rowerze, spacery, ćwiczenia na pewno Ci nie zaszkodzą, tylko pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie i sylwetkę. Nie musisz się jednak katować intensywnymi treningami czy radykalnymi dietami, gdyż Twoja waga jest jak najbardziej w porządku!
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

W tej chwili ważysz za mało, a Twoje nadmierne skupienie się na sylwetce i chęć odchudzania się mimo zbyt niskiej wagi może świadczyć o zaburzeniach odżywiania.
Pozdrawiam

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witam, wg siatek centylowych Twoja masa ciała jest w normie (nawet w dolnej granicy normy), dlatego z pewnością nie powinnaś się odchudzać. Twoja waga jest idealna do wieku i wzrostu – pamiętaj, że może się ona nieco zmienić, ponieważ cały czas dojrzewasz i nabierasz kobiecych kształtów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wprowadziła prawidłowe zasady odżywiania na co dzień – dzięki temu unikniesz chorób dietozależnych oraz ewentualnej nadwagi w przyszłości. O prawidłowych zasadach odżywiania przeczytasz tutaj http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Bardzo dobrze, że regularnie ćwiczysz, rób tak dalej! Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy