Brak efektów podczas odchudzania u 15-latki

Mam na imię Nina mam 15 lat ważę 72 kg przy 171 cm wzrostu. Mimo że to nie jest nadwaga to wyglądam okropnie.Bardzo chcę schudnąć. Jestem na diecie(oczywiście nie żadnej cud czy głodówce) tylko zdrowe i racjonalne odżywianie. Ćwiczę codziennie Treningi E. Chodakowskiej i dużo jeżdżę na rowerze. Trwa to już od kwietnia.Niestety do tej pory schudłam tylko 3 kg i wcale tego nie widać.Teraz wgl nie chudnę i jestem załamana.Robiłam nawet badania tarczycy ale wszystko jest ok.Co mam robić.Pomocy!
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Twoje BMI wynosi 24,6 co stanowi przedział 85-95 centylem. Jest to nadwaga. Nie możesz interpretować swojego BMI bez użycia siatek centylowych.
Możliwe, że Twoja dotychczasowa dieta była nieprawidłowa, stąd słaby dotychczasowy wynik - skoryguj ją wraz z dietetykiem.
Pamiętaj, że ćwiczenia fizyczne stymulują wzrost masy mięśniowej (masy ciała)
i wskazania wagi nie odzwierciedlają naszego wyglądu.
Może jesteś przetrenowana? Stres, przemęczenie i przetrenowanie sprzyja wysokiemu poziomowi kortyzolu odpowiedzialnego za niektóre formy otyłości.
Hormony tarczycy (np. niedoczynność, zapalenie) nie są jedyną endokrynopatią związaną z otyłością.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty