BMI i waga - czy są prawidłowe?

Witam. Mam 13,5 lat i ważę 59,5 kg i mój wzrost to 171 cm. Czy u mnie wszystko jest prawidłowe? Dodam też, że moja waga nie jest stała. Waha się między 59,3 kg-60,4 kg. Bardzo chciałabym ważyć 56 lub 57 kg, ale nie wiem jak, bo po prostu nie udaje mi się chudnąć. Jem mniej i codziennie ćwiczę, ale nic nie daje efektów. Proszę pomóżcie ;)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze musisz pamiętać, że masz 13 lat i Twoją masę ciała i wzrost powinno się zatem oceniać poprzez siatki centylowe, a nie BMI. Według siatek centylowych zatem, Twoja masa ciała oscyluje około 85 centyla, zaś wzrost około 97 centyla. Oznacza to, że wartości te są prawidłowe w stosunku do wieku, ale znajdują się na górnej granicy normy, co wskazuje na to, że powinnaś skonsultować się z lekarzem pediatrą.