Zapytaj lekarza

7 1 6 , 5 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

BMI i waga - czy są prawidłowe?

Witam. Mam 13,5 lat i ważę 59,5 kg i mój wzrost to 171 cm. Czy u mnie wszystko jest prawidłowe? Dodam też, że moja waga nie jest stała. Waha się między 59,3 kg-60,4 kg. Bardzo chciałabym ważyć 56 lub 57 kg, ale nie wiem jak, bo po prostu nie udaje mi się chudnąć. Jem mniej i codziennie ćwiczę, ale nic nie daje efektów. Proszę pomóżcie ;)

ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Po pierwsze musisz pamiętać, że masz 13 lat i Twoją masę ciała i wzrost powinno się zatem oceniać poprzez siatki centylowe, a nie BMI. Według siatek centylowych zatem, Twoja masa ciała oscyluje około 85 centyla, zaś wzrost około 97 centyla. Oznacza to, że wartości te są prawidłowe w stosunku do wieku, ale znajdują się na górnej granicy normy, co wskazuje na to, że powinnaś skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy