Mam 13 lat - jak mogę szybko i skutecznie schudnąć?

Ważę 72 kilo i mam 163cm wzrostu... w ciągu ferii chciałaby schudnąć i to w miarę dużo... czy to możliwe żebym schudła 8 kg? Mam 13 lat
13 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała wykracza ponad 97. centyl. Wynika z tego, że jest ona nadmierna w porównaniu do wzrostu oraz wieku. Szybka utrata masy ciała jest nierozsądna, gdyż grozi to wyniszczeniem organizmu oraz powstaniem efektu jo-jo. Należy wykluczyć podłoże chorobowe zbyt dużej masy ciała. Odchudzanie na własną rękę w wieku dojrzewania jest przeciwwskazane, gdyż grozi wystąpieniem zaburzeń w rozwoju. Warto wdrożyć regularną aktywność fizyczną. Należy unikać słodkich napojów gazowanych, jedzenia typu fast-food oraz słodyczy. Powinnaś skonsultować swój problem z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty