Mam 14 lat - co zrobić żeby schudnąć?

Podejmowałem w wieku 10 lat metody odchudzania się ważyłem 70kg przy wzroście 160cm. Schudłem 15kg. Mam geny otyłości po rodzinie. Bardzo szybko mogę przybrać na wadze. Nie byłem nigdy u lekarza z tym problemem. Jestem bardzo aktywny szczególnie na lato, wiosnę i jesień. Gram dużo w piłkę nożną. Należę do klubu. Musze koniecznie tyle schudnąć by być w formie na wiosnę. Mam jeszcze problem z udami mam strasznie grube 60cm obwodu. Nie to że to są same mięśnie , widać gołym okiem tłuszczyk ale pod nim są strasznie mocne mięśnie. Jem dużo rano przeważnie jajka 4 smażone c cebulką i boczkiem. Na obiad różnie to bywa czasem zupa, lub inne jakieś danie np: kotlety schabowe. Jem dużo słodyczy bo bardzo lubię. Pije dużo wody około 3l na dzień. Nie choruje na choroby przewlekłe lecz jestem astmatykiem i przyjmuje różne leki ze sterydami.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała oraz wzrost znajdują się w 97. centylu. Jest to górna granica normy dla Twojego wieku. Proporcje budowy ciała sa zachowane, więc nie ma powodów do niepokoju. Jednym z działań niepożądanych przyjmowanych przez Ciebie leków jest wzrost masy ciała. Nie powinieneś odchudzać się na własną rękę. Dieta nastolatka powinna być zbilansowana. Należy wystrzegać się słodyczy oraz słodkich napojów gazowanych. Bardzo istotna jest również regularna aktywność fizyczna. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi skontaktuj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.