Mam 14 lat i nie mogę schudnąć - co robić?

Mam 14 lat i ważę gdzieś około 73 kg. Chcę schudnąć. Nie jem śniadania przed pójściem do szkoły. W szkole zjem czasem jakąś kanapkę. Później jak wrócę to jest gdzieś 15:00 to jem obiad. O 17:00 znowu coś zjem i o 20:00 jem kolacje. Próbowałam też ćwiczyć, ale nie mogę się do tego do końca przekonać. Boje się, ze jak będę ćwiczyła to ktoś z rodziny wejdzie do pokoju. Ćwiczę na w-f i czasem pójdę się przejść. Proszę, pomóżcie!
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Prawidłowość rozwoju dzieci i młodzieży ocenia się na podstawie wzrostu, masy ciała oraz wieku. Ponieważ nie podałaś swojego wzrostu nie można określić prawidłowości masy ciała. Pamiętaj, że ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz nie powinnaś odchudzać się na własną rękę. Twoje posiłki powinny być regularne oraz bogate w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do prawidłowości budowy swojego ciała skonsultuj się z lekarzem.