Mam 12 lat - jak schudnąć?

Jestem chłopakiem. Mam 12 lat. Wzrost : 163 cm . Nie jestem aktywnie fizycznie. Ważę 75 kg. Na śniadanie jem płatki kukurydziane. W szkole nie jem nic. Po przyjściu jem obiad, a jak jest nie gotowy to kanapki. Kolację jadam późno, zwykle po 20:00. Między posiłkami często podjadam (chleb itp.). Jak mogę schudnąć???
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Prawidłowość rozwoju dzieci i młodzieży określa się za pomocą siatek centylowych. Twoja masa wykracza ponad normę dla wieku oraz wzrostu. Przyczyna nadmiernej masy ciała może tkwić w niezdrowym trybie życia tj. nieregularne posiłki, częste podjadanie, jedzenie przed snem oraz niska aktywność fizyczna.

Samodzielne odchudzanie w wieku dojrzewania może skutkować groźnymi konsekwencjami dla organizmu. Przed rozpoczęciem procesu utraty masy ciała powinieneś skonsultować się z lekarzem.