Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 12 lat - jak schudnąć?

Jestem chłopakiem. Mam 12 lat. Wzrost : 163 cm . Nie jestem aktywnie fizycznie. Ważę 75 kg. Na śniadanie jem płatki kukurydziane. W szkole nie jem nic. Po przyjściu jem obiad, a jak jest nie gotowy to kanapki. Kolację jadam późno, zwykle po 20:00. Między posiłkami często podjadam (chleb itp.). Jak mogę schudnąć???
12 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Prawidłowość rozwoju dzieci i młodzieży określa się za pomocą siatek centylowych. Twoja masa wykracza ponad normę dla wieku oraz wzrostu. Przyczyna nadmiernej masy ciała może tkwić w niezdrowym trybie życia tj. nieregularne posiłki, częste podjadanie, jedzenie przed snem oraz niska aktywność fizyczna.

Samodzielne odchudzanie w wieku dojrzewania może skutkować groźnymi konsekwencjami dla organizmu. Przed rozpoczęciem procesu utraty masy ciała powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy