Mam 12 lat: jak mogę schudnąć bez dietetyka?

Ważę 65 kg. Mam 12-13 lat i 155 cm wzrostu. Mało ćwiczę, tylko na w - f. W mojej rodzinie występuje nadwaga. Nie byłam u lekarza. Nie choruję na choroby przewlekłe, nie jestem alergiczką. Śniadanie: nie jadam. 2 śniadanie: słodka bułka lub kanapka z serkiem topionym, baton, napój pomarańczowy lub woda mineralna niegazowana. Obiad: jeden talerz zupy, trochę ziemniaków i 2-3 kawałki ryby lub 1-2 kotlety schabowe. Podwieczorek: nie jadam, kolacja: 2-3 kanapki z serkiem i herbata lub zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi. Ps: nie pojadę do dietetyka i niedawno chodziłam na basen, ale teraz rodzice nie mają czasu, a mieszkam na wsi.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ze wskazań siatek centylowych wynika, że Twoja masa ciała jest zbyt wysoka zarówno w odniesieniu do wzrostu jak i wieku. W okresie dojrzewania nadmierna masa ciała może być spowodowana zaburzeniami gospodarki hormonalnej lub mieć podłoże chorobowe o innym charakterze. Powinnaś udać się do lekarza. Bardzo ważna w utrzymaniu prawidłowej kondycji ciała jest nawet niewielka codzienna aktywność fizyczna. W codziennej diecie warto ograniczyć słodycze, napoje gazowane oraz wysokokaloryczne przekąski