Jestem 15-latką i ważę 68 kg - jak mogę skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

Witam! Jestem 15-latką, ważę 68 kg przy wzroście 160 cm, oprócz tego mam cellulit oraz rozstępy, chcę się ich jak najszybciej pozbyć. Moja aktywność fizyczna ogranicza się do lekcji wychowania fizycznego (4 razy tygodniowo po 30 minut). Jeszcze nigdy nie stosowałam żadnych diet. Moja mama ma również nadwagę. Nie choruję na choroby przewlekłe. Bardzo chciałabym schudnąć, proszę o pomoc! Mam też duży brzuch i chciałabym się go pozbyć.

Mój przykładowy jadłospis, dzień powszedni: 6.50 - herbata z łyżeczką cukru, 2 kanapki z serem i szynką lub twarożek z bułką; 11.00 - kanapka z wędliną lub słodka bułka; 14.00 - talerz zupy; 17.00 - kanapki lub jogurt z płatkami kukurydzianymi, budyń, kisiel; 19.00 - parówki z chlebem i herbata. Przynajmniej 3 razy w ciągu tygodnia spożywam słodycze, niedziela: 9.00 - płatki na mleku lub zupa mleczna lub kanapki; 12.00 – rosół; 14.00 - ziemniaki z kotletem schabowym; 17.00 - kanapki z serem i pomidorem 19.30 - herbata z cukrem, płatki owsiane lub kanapki. Spożywam w ciągu tygodnia również owoce i warzywa ale rzadko.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wskazuje na nadwagę. Powinnaś zadbać o swój styl życia, czyli prawidłowe odżywianie i regularny sport. Zapomnij o stosowaniu popularnych diet odchudzających, których wynikiem jest efekt jojo, a dodatkowo mogą one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jesteś bowiem w wieku aktywnego wzrostu i dojrzewania, dlatego potrzebne są Ci wszystkie składniki pokarmowe (pochodzące ze zdrowych produktów spożywczych) i odpowiednia podaż energii.

Powinnaś zapoznać się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Nie zapomnij o codziennych ćwiczeniach fizycznych, o których więcej informacji znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam