Mam 12 lat, 162 cm i ważę 61 kg, chciałabym schudnąć ok. 15 kg. Jak to zrobić?

Mam 12 lat, 162 cm i ważę 61 kg, chciałabym schudnąć ok. 15 kg, czyli do ok. 45 kg, góra 50;)) Czy moglibyście mi poradzić, ponieważ w 2011 roku w czerwcu mam bal na zakończenie 6 klas i chciałabym wyglądać olśniewająco, a nie wiem, czy zmieszczę się w jakąkolwiek sukienkę?;(( Mój sposób żywienia na dzień powszedni: śniadanie: 2 kanapki (zależy z czym), herbata (2 łyżeczki cukru); obiad: zupa (rosół, pomidorowa, ogórkowa, itp.) lub ziemniaki, ryż, kasza, itd. + mięso (same, czyli suche lub z sosem); kolacja: staram się nie jeść, ale często podjadam słodycze między posiłkami;D

Mój sposób żywienia w weekend: śniadanie: 2 kanapki (zależy z czym), herbata (2 łyżeczki cukru) obiad: także zależy, ponieważ czasem jest grill albo pizza, albo normalny obiad taki jak w dni powszednie; kolacja: zazwyczaj nie ma (podjadam czasem słodycze między posiłkami;D). W mojej rodzinie dziadkowie, babcie i tata mieli nadwagę, nikt nie miał otyłości lub był za chudy. Proszę o radę i proszę także, by nie pisać durnowatych komentarzy;)

12 LAT ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim powinnaś zmienić swój sposób żywienia, ale również nastawienie. Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę w wieku 12 lat, może Ci to przynieść więcej szkód niż pożytku. Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Dlatego przede wszystkim powinnaś zacząć zdrowo i regularnie się odżywiać oraz uprawiać sport. Jeśli chcesz stosować dietę to z pewnością nie jedną z popularnych diet, które restrykcyjnie ograniczają podaż kalorii, ale dietę zbilansowaną ułożoną przez dietetyka.

Twoim podstawowym błędem jest nieznajomość zasad prawidłowego odżywiania. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie - zjadaj je codziennie!

Dodatkowo zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i sprawdź czy się do nich stosujesz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety
Równie ważna jest aktywność fizyczna!

Pozdrawiam