Mam 12 lat i ważę 70 kg - jak schudnąć?

Witam :)) Mam problem z nadwagą .. Ważę 70 kilo, mam 164 wzrostu i 12 lat... Co mogę zrobić żeby schudnąć ? A dietetyka proszę nie polecać bo mieszkam w Anglii i nie umiem jeszcze języka ... Z góry dziękuję ;)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Według siatek centylowych, czyli właściwych mierników wagi i wzrostu dla dzieci i młodzieży, rzeczywiście masz nadwagę. Pamiętaj jednak, że odchudzanie u dzieci i młodzieży nie jest zalecane i należy decydować się na nie wyłącznie pod opieką dietetyka lub lekarza.

Ogólnie mówiąc powinnaś wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy, kotlety, kluski, fast-foody, słodycze, smażone potrawy.

Informacje na temat ćwiczeń znajdziesz na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia