Mam 13 lat - co powinnam jeść i ile ćwiczyć?

Ważę 51kg, wzrost-163, mam 13 lat. Mam wf 2 razy w tyg + basen 1 raz w tyg. Śniadanie-płatki w szkole jem taki obiad o 11.30 rożne są potem w domu obiad. Pomiędzy obiadem a kolacjom jem jakieś jabłko na kolacje np. 2 kanapki z pomidorem tak codziennie. Jem tak co 3 godziny około. Tylko nie mówcie mi żebym poszła do jakiegoś specjalisty, albo rodzicom powiedziała. Powiedzcie mi co mam jeść, ile, i jakie ćwiczenia. Nie mówcie mi że nie mam się  odchudzać bo to wiek dojrzewania. Z góry dziękuję;-)
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 60 centyla, zaś wzrost około 75 centyla. Oznacza to, że zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost są prawidłowe w stosunku do siebie. Ponadto wartości te są proporcjonalne w stosunku do siebie, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie zatem NIE powinnaś się odchudzać.
Pamiętaj jednak, że dla zdrowia powinnaś pamiętać o regularnej aktywności fizycznej oraz zasadach zdrowego odżywiania.