Mam 12 lat: jak mogę schudnąć 7 kg w miesiąc?

Witam. Mam 12 lat, 148 cm wzrostu i ważę około 49 kg. Bardzo się tego wstydzę, ponieważ wystaje mi brzuch i mam 3 okropne wałeczki. Chodzę do 5 klasy, więc nie mam jak odchudzać się w szkole. Czy mogłabym prosić o jadłospis na ten miesiąc i na posiłki w szkole? Tylko proszę o szczegółowy jadłospis. Z góry dziękuję. Jeszcze chciałabym się zapytać: czy mam nadwagę? Bardzo dziękuję i proszę o pomoc.

12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po naniesieniu podanych wartości na siatki centylowe, które służą do oceny prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży można stwierdzić, że Twoja masa ciała oraz wzrost zawierają się w szerokiej granicy normy w odniesieniu do wieku. Występuje lekka dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Ponieważ odchudzanie w wieku dojrzewania wymaga indywidualnego podejścia oraz stałej kontroli lekarza nie jest możliwe podanie szczegółowego jadłospisu. Dla poprawienia kondycji organizmu warto wdrożyć codzienną aktywność fizyczną.