Mam 12 lat i chcę schudnąć - jaką dietę powinnam zastosować?

Witam, mam 12 lat i bardzo chcę schudnąć. Ważę 50 kg przy 154 wzrostu. Moja mama w dzieciństwie miała problem z otyłością i nie chcę pójść w jej ślady. Pomocy!!! Chodzę na tańce i na konie, ruchu mi nie brakuje, lecz często podjadam - najczęściej są to słodycze. Proszę o szybką pomoc.

12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Do oceny prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży stosuje się siatki centylowe. Według ich wskazań Twoja masa jest odpowiednia zarówno do wzrostu, jak i wieku. Nie powinnaś się odchudzać ze względu na fakt, że ciągle się rozwijasz. Odchudzanie w wieku dorastania powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, gdyż na skutek zbyt restrykcyjnej diety może dojść do zaburzeń w rozwoju. Samodzielnie możesz ograniczyć słodycze oraz jedzenie typu fast food. Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości rozwoju, skonsultuj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.