Chcę zdrowo schudnąć: jaką dietę zastosować?

Hej. 16 czerwca skończę 15 lat i postanowiłam schudnąć, ale chcę schudnąć zdrowo, więc postanowiłam wysłać pytanie do waszego serwisu. Ważę 62 kg przy 166 cm wzrostu, ale mam duże piersi, więc nie wygląda jakbym tyle ważyła. Jestem przyzwyczajona do jedzenia warzyw i owoców zamiast słodyczy, ponieważ schudłam już 7 kg. Możecie mi doradzić jakąś dietę i jakieś ćwiczenia? Proszę o POMOC! Będe wdzięczna za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze musisz pamiętać, że ponieważ jesteś w wieku intensywnego wzrostu, rozwoju i dojrzewania, nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet, w klasycznym tego słowa rozumieniu. Tym bardziej, że według siatek centylowych Twoja masa ciała znajduje w zasadzie na granicy normy. Jeżeli chcesz jednak zredukować swoją masę ciała oraz wymodelować sylwetkę, jak najbardziej pomoże Ci wzdrożenie systematycznej aktywności fizycznej oraz zasad zdrowego odżywiania. Powinnaś zatem ćwiczyć co najmniej 3-4 razy w tygodniu przez 45 minut. Mogą być to zarówno ćwiczenia ogólne takie jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Możesz także włączyć do tego ćwiczenia modelujące.