Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 12 lat i 60 kg: jak schudnąć?

Jak mam schudnąć? Próbuję i nic mi nie wychodzi. Już ponad miesiąc się odchudzam i nie ma rezultatu. Jak pozbyć się brzucha? Staram się w domu w ogóle nie jeść. Jem śniadanie, obiad w małej ilości i kolację. Po kolacji jeszcze coś jem. Noszę rozmiar spodni 40, co mi się nie podoba. Mam 3 fałdki, których się wstydzę. Mam 12 lat i ważę 60 kg, mój wzrost to 162 cm. Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam.

12 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, ktore służą do oceny rozwoju dzieci i młodzieży, Twoja masa ciała znajduje się w granicy normy dla wieku. Nie powinnaś się odchudzać. Ograniczanie jedzenia do minimum może skutkować szybką utratą masy ciała, lecz ma zgubne dla organizmu skutki. Takie postępowanie może powodować wyniszczenie organizmu oraz z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że po powrocie do starych nawyków żywieniowych zgubione kilogramy powrócą z nawiązką. Jeśli masz podejrzenie, że Twoje problemy są związane z chorobą udaj się na wizytę do lekarza.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy