Mam 12 lat - jak zrzucić kilka kg?

Mam 12 lat we wrześniu idę do 6 klasy i chciałabym trochę schudnąć. Ważę 57 kilo przy 160 cm. Na śniadanie jem płatki z jogurtem naturalnym lub kanapki zawsze z ciemnym chlebem do tego warzywa i jakaś szynka. Obiad taki jaki ugotuje mi mama, ale staram unikać się ziemniaków. Na kolację to różnie raz jogurt czasami owoce albo pół bułki. W między czasie jem owoce. Lubię jeść słodycze (niestety). Staram się ćwiczyć, biegać, chodzić na spacery, pić dużo wody, ale to nic nie pomaga. Może ma pani jakieś dodatkowe propozycję. Proszę tylko nie pisać że nie powinnam się odchudzać bo zależy mi na zgubieniu kilku kilogramów. Ćwiczę kilka razy w tygodniu.
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Według siatek centylowych zarówno Twój wzrost jak i waga są jak najbardziej odpowiednie do wieku i prawidłowe. Nie powinnaś więc mieć żadnych powodów do niepokoju.
Pamiętaj też, że odchudzanie u młodzieży jest przeciwwskazane i wymaga innego podejścia niż u dorosłych.
Nie podejmuj prób odchudzania na własną rękę, ponieważ może to niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. W okresie dorastania organizm potrzebuje więcej składników odżywczych, szczególnie witamin i białka. Jeśli ich nie otrzyma może dojść do zaburzenia wzrostu i rozwoju, anemii lub innych schorzeń.
Odżywiaj się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, możesz także zajrzeć na ćwiczenia, które są zamieszczone na naszej stronie www.abccwiczenia.pl, są doskonałe do ćwiczeń w domu. Dzięki nim wymodelujesz sylwetkę, nie zaburzając procesów rozwoju młodego organizmu.