Jak zrzucić kilka kg w wieku 14 lat?

Jestem dziewczyną, waze 62 kg przy 165 cm wzrostu. Mam 14 lat. Wiem, że odchudzanie w moim wieku jest niezdrowe dla mojego organizmu., ale chcialabbym zdrowo i skutecznie zrzucic pare kilogramów. Wakacje spędzałam aktywnie (np. 30 km na rowerze). Jem często, ale w mniejszych ilosciach. Mój prykładowy jadłospis wygląda tak: 8-sniadanie(pieczywo ryżowe z szynką drobiową, pomidor),11-II snaidanie(jabłko) 14-lunch,(jogurt naturalny),17-obiad(kasza gryczana z sosem). Czy dobrze się odzywiam?
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Przypadkowe odkrycie na temat właściwości dzikiej róży

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Przede wszystkim dostarczasz zbyt mało energii w całodziennym jadłospisie, a co za tym idzie również za mało składników odżywczych. Pieczywo ryżowe proponowałabym zamienić na pieczywo pełnoziarniste.
II śniadanie warto wzbogacić o produkty mleczne - moje propozycje to np.jogurt z owocami o orzechami, koktajl mleczny z bananem i malinami, kefir lub maślanka+ sałatka owocowa z orzechami i migdałami itp.
Po drugim śniadaniu kolejnym posiłkiem powinien być obiad -tu najlepiej aby pojawiło się źródło pełnowartościowego białka (chude mięso lub ryby) oraz węglowodany złożone (kasza, ryż brązowy, makaron razowy, ziemniaki). Obowiązkowo obiad powinien zawierać warzywa w postaci surówki, sałatki, lub po prostu gotowanych, czy zapiekanych mieszanek warzywnych.
Jeśli obiad będzie przypadał na przykład na godzinę 16:00, po nim można spożyć jeszcze podwieczorek i przed snem kolację. Tak regularna podaż energii i składników odżywczych, zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej.Warto też pamiętać o codziennej aktywności fizycznej.

0

Witam, Twój jadłospis jest zbyt niskoenergetyczny, dodatkowo nie jesz kolacji, a ostatni posiłek powinien być spożywany na około 2-3 godziny przed snem. Porcje posiłków powinny być małe objętościowe, ale nie w takim stopniu. Jak sama zauważyłaś odchudzanie w Twoim wieku nie zawsze jest zdrowe, tym bardziej, kiedy robisz to niewłaściwe. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowego/prawidłowego odżywiania i do nich się stosuj. Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty