Jak przytyć w wieku 14 lat?

Witam! Mam 14 lat, ważę coś około 48 kg i mierzę 168 cm. Chciałbym bardzo przytyć, ale nie wiem jak. Wyglądam chudo i często źle się czuję. Nie wiem, czego powinienem dużo spożywać i co najbardziej potrzebne jest w moim wieku. Oczywiście zależy mi, aby odżywiać się zdrowo. Ćwiczę codziennie. Mam nadzięję, że masa poprawi moje ,,wyniki'', sprawność, a także samopoczucie. Jestem w tym temacie "zielony". Jak często spożywać posiłki i jak dużo? Mój najczęstszy jadłospis dnia: Śniadanie - 2 kromki chleba z szynką, serem lub kiełbasą, czasami  jajka na miękko. W szkole - jedna bułka z czekoladą lub serem (kupiona w sklepie). Obiad - najczęściej zupy (różne), ziemniaki z mięsem (czasami do tego ogórek, surówka), makaron z serem białym, kluski śląskie, kopytka, raz na 2 tygodnie frytki. Kolacja - najczęściej mleko z płatkami (czekoladowymi), rzadko kromki chleba. Czasami zdarza się, że nie jem kolacji. Bardzo zależy mi, aby przytyć i zdrowo się odżywiać. Chcę przytyć 6-12 kg (nie więcej, bo nie lubię być zbyt gruby). Będę wdzięczny za rady :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku warto udać się do dietetyka, który ułoży odpowiednią dietę na przybranie na masie ciała dla osób w Twoim wieku. Na początek przeczytaj artykuł dotyczący Twojego problemu, a może sam go rozwiążesz. Ważne, aby przybierać na masie spożywające pełnowartościowe i zdrowe produkty w większych ilościach, ale nadal unikać niezdrowych produktów typu fast-food czy słodyczy, które poza kaloriami nie dostarczają potrzebnych i ważnych składników odżywczych.

Polecam artykuły: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-niedowage, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-mezczyzn.

Pozdrawiam