Zakończenie diety odchudzającej a ponowne przytycie

Witam serdecznie !Właśnie chcę zejść z diety odchudzającej i wiem, że wykonuje się to stopniowo. Zawsze na kolację jadłam tylko JEDNĄ kromkę chleba z serkiem wiejskim, jajkiem lub twarożkiem i warzywami, najczęściej jednak był to serek wiejski, gdyż go uwielbiam .. Jeżeli teraz zwiększę dawkę o jedną kromkę chleba, czyli kolacja by się składała np. z serka wiejskiego lub jajka, warzyw i dwóch kromek chleba to przytyję ? Czy to by było za dużo jak na kolację ?

Kaloryczność diety już po zakończeniu redukcji masy ciała zależy od:obecnej masy ciała, wzrostu, wieku i przede wszystkim aktywności fizycznej. Może konsultacja u dietetyka połączoną z analizą składu masy ciała (gdzie pozna się również podstawową przemianę materii), który dobierze stosowna ilość kalorii, którą Pani powinna obecnie spożywać?