Stopniowe wychodzenie z diety odchudzającej

Przez ok. 9 miecięcy byłam na diecie odchudzającej. Teraz chcę zacząć powoli z niej wychodzić. Wiem, że z takiej diety wychodzi się stopniowo, zaleca się głównie dodawanie 100 kalorii miesięcznie, jednakże ja nie liczyłam kalorii podczas diety, bardziej odliczałam na porcje posiłku. I teraz tak .. jadłam na śniadanie np. 2 kromi chleba z serkiem i polędwicą warzywa, czy jeżeli teraz zwiększę śniadanie o 1 kromkę chleba (łącznie będą 3) to przytyję, czy mogę iść tym tropem ?

Witam, powinna Pani zwiększać stopniowo kaloryczność tak jak Pani napisała,
może to być dodatkowa kromka chleba, większa ilość jajek czy sera lub dodatkowa ilość mięsa czy ryby do obiadu. Można również zwiększać ilość przekąsek w ciągu dnia, pilnując odpowiedniej regularności, rozłożenia % kaloryczności poszczególnych posiłków, dużej ilości warzyw i proporcji poszczególnych makroskładników na talerzu. Konieczne jest również kontrolowanie wagi, aby oceniać czy proces wychodzenia z diety przebiega prawidłowo. Powodzenia!

http://www.akademiazz.com.pl