Kaloryczność diety a waga

Witam W ostatnim czasie tj. 1-2 tyg. jadłam mniej niż 1100 kcal dziennie. Wcześniej zjadałam jakieś 1700-1800 kcal Czy jeżeli teraz normalnie powrócę do tej wartości to przytyję? Dodam, że nic nie schudłam, może jakieś 3g

Witam Panią,

Dietą poniżej 1100 kcal jest zbyt niskokaloryczna i być może dlatego niewiele Pani schudła. Wiem że brzmi to nieco paradoksalnie ale stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę w tym momencie powoli zwiększyć kaloryczność diety - około 100kcal tygodniowo. W ten sposób uniknie Pani ewentualnego wzrostu wagi.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Jednym z podstawowych błędów, które popełniamy podczas przechodzenia na dietę, jest jak największe ograniczanie kaloryczności spożywanych posiłków. Wynika ono z przekonania, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej schudniemy. Takim postępowaniem zmuszamy nasz organizm do przejścia w tryb przetrwania i spowolnienia metabolizmu, podczas którego odkłada on jak największe zapasy energii do tkanki tłuszczowej. Rezultat tego jest taki, że jemy bardzo mało, a pomimo tego nie możemy schudnąć. Jeśli więc stosujesz dietę głodówką, czyli spożywasz dziennie ok. 1000 kcal lub mniej, to przez bardzo długi czas możesz nie zobaczyć żadnych efektów swojego odchudzania.Proponuję zwiększać stopniowo kaloryczność posilków tak mniej więcej 100 kcal na tydzień.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Pani przeszłość dietetyczna niestety działa na niekorzyść, zbyt niska wartość energetyczna diety spowalnia przemianę materii (tempo metabolizmu) by w pełni skutecznie odpowiedzieć na pytanie i ustalić optymalną dietę należy przeprowadzić analizę Pani sposobu żywienia na podstawie przesłanego dzienniczka żywieniowego, zestawić to z podejmowaną aktywnością. Ważna jest nie tylko ilość kalorii, ale także "mądre rozłożenie ich w poszczególnych posiłkach.
Zapraszam do kontaktu przez moją stronę internetową
www.dietoterapia.waw.pl
Pozdrawiam