Jak schudnąć przy chorej tarczycy w 3 miesiące?

Witam mam 163 i ważę 70kg , nie jem dużo,jem mało,ale mam tarczycę i jest mi ciężko schudnąć co powinnam jeść ,aby schudnąć dość dużo w 3miesiące?

Jeżeli liczy Pani na szybie efekty powinna Pani udać się do dobrego specjalisty który w porozumieniu z prowadzącym endokrynologiem i leczeniem na niedoczynność tarczycy dobierze odpowiedni plan żywieniowy. Nie ma ogólnych zaleceń w tej kwestii, dietoterapia w przypakdu osób z chorą tarczycą jest prowadzona indywidulanie i wymaga przeprowadzenia szerokiego wywiadu żywieniowego.

Witam Panią,

Musi Pani wiedzieć, że mniej nie zawsze znaczy lepiej. Dieta Powinna pokrywać Pani podstawową, bierną przemianę materii a mieć nieco mniej kalorii niż czynna przemiana materii. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska