Jak schudnąć w krótkim czasie w wieku 18 lat?

Jestem dziewczyną, mam prawie 18 lat. Przy wzroście 163 cm ważę 56 kg. Chciałabym trochę schudnąć (najlepiej 5 kg). Zaczęłam "zdrowo" się odżywiać około rok temu, gdy moja waga mnie przeraziła (65 kg). Codziennie zjadam około 500-600 kcal, czasem zdarzy się, że zjadam do 1000, ale to rzadko. Codziennie ćwiczę 30-60 min, ćwiczę na wf. Chciałabym dowiedzieć się jak w krótkim czasie schudnąć.

Witam Panią,

,,Zdrowe'' odżywianie to z pewnością nie jedzenie 500-600 a nawet 1000 kcal. To co Pani robi to głodówka i musi Pani wiedzieć że do niczego dobrego Panią nie doprowadzi. Nie może Pani tak dalej postępować!! Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Pani BMI skazuje na prawidłową masę ciała.Określony przez Panią sposób odżywiania, jako zdrowy absolutnie taki nie jest. Powinna Pani dostarczać organizmowi co najmniej około 1800 -1900 kcal na dzień, dlatego 500-600 kcal to stanowczo za mało. Poza tym redukcja masy ciała nie powinna następować w sposób gwałtowny. Szacuje się, że powinno to być około 0,5-1 kg na tydzień, jednak jest to sprawą na prawdę indywidualną zależną od organizmu. Dlatego radziłabym zwiększyć kaloryczność diety i oprzeć ją o zasady zdrowego żywienia. Racjonalna dieta wraz z dodatkową aktywnością fizyczną zapewni nie tylko piękną figurę, ale także co jest bardzo ważne - zdrowy organizm.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska