Dieta 600 kalorii a brak spadku wagi

Jak bezpiecznie bez efektu jojo wyjść z diety 600 kcal? Dodawałam co tydzień 50 kalorii i w tym momencie jestem na 800 kaloriach, jednak moja waga zamiast nadal spadać to stoi ciągle w miejscu. Dobrze robię?

Renata GrzechociĹska

Osobiście jestem wielką przeciwniczką takich diet. Organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować na takim poziomie kalorii. Jest niedożywiony, wówczas jest gotowy bardziej na magazynowanie składników pokarmowych niż ich oddawanie. Efekt jojo przy takiej diecie murowany. Sugeruję udać się do dietetyka, który wprowadzi u Pani elementy racjonalnego zdrowego żywienia, które stanie się częścią Pani życia a nie tylko dietą.

Witam.Nie jest to zdrowa dieta.Najlepiej udać się do dietetyka który nauczy Panią zdrowego żywienia.Niestety po tej diecie efekt jojo powstanie napewno.

Witam Panią,

Spożywanie 600kcal dziennie nie można nazwać dietą a głodówką!! Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska