Zatrzymanie utraty wagi podczas odchudzania

Witam! Od 3 miesięcy jestem na diecie (ok1000kcal), mam 21 lat, 170cm wzrostu-ważyłam 76,aktualnie ważę 62kg. Bardzo przestrzegam diety i liczę kalorie, mimo to od tygodnia waga nie schodzi nic w dół, nawet troszkę skacze górę. Chciałabym zrzucić jeszcze około 5 kg. Jeśli chodzi o ruch i aktywność fizyczną to jest ona minimalna- tyle co ruch w pracy. Co mogę zrobić, żeby waga zaczęła dalej iść w dół albo co robię źle? Proszę mi poradzić, pozdrawiam!

Witam Panią,

To co robi Pani źle to z pewnością stosuje Pani zbyt niskokaloryczną dietę. Po drugie Pani waga jest prawidłowa i nie ma konieczności odchudzania. Jeżeli nie podoba się Pani ciało to należy je ujędrnić i wymodelować dzięki ćwiczeniom, aktywności fizycznej a nie rygorystycznej diecie. Przy tym zachowa Pani podstawowe zalecenia żywieniowe odnośnie zdrowej diety i osiągnie Pani swój cel
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Kaloryczność Pani dziennej racji pokarmowej jest zbyt niska. Zbyt mała ilość energii dostarczona z dietą często powoduje skutek odwrotny od zamierzonego, takie diety są niedoborowe i spowalniają metabolizm. Zalecam zmienić model żywienia. Spożywać 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. W jadłospisie proszę uwzględnić węglowodany złożone - brązowy ryż, kasze, pełnowartościowe białko - ryby, chude wędliny, tłuszcze roślinne,owoce oraz dużą ilość warzyw. Ponadto wypijać co najmniej 1,5 l wody mineralnej i włączyć aktywność fizyczną do diety - wymodeluje Pani sylwetkę.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska