Brak spadku wagi pomimo diety

Witam pisze aby zapytac jaka moze byc przyczyna braku spadku wagi mimo diety . Mam 160 wzrostu inwaze 58 kg . Na sniadanie jem kanapke z szynka pomidorem i salata (bulka ciemna z pestkami) , na obiad jem salatke z warzyw i piersi kurczaka lub platki na mleku czasem goowane jajko w pracy nie jem nic , kolacji tez nie jem . Pije duzo wody , do pracy zamiast auta wybieram droge piesza prawie 2 km w jedna strone . Jak mam czas to cwicze od 2 miesieci nie schudlam nic moze z pol kg moze nawet mnieJ

Witam Panią,

z tego co Pani pisze to raczej nie można Pani odżywiania nazwać dietą a głodzeniem się. Mniej nie zawsze znaczy lepiej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Opisywany przez Panią jadłospis dostarcza zdecydowanie zbyt mało energii. Właśnie dlatego nie może Pani schudnąć - spowolniony jest metabolizm. Najlepszym wyjściem będzie udanie się do dietetyka po odpowiednio zbilansowany i dostosowany do potrzeb Pani organizmu plan żywieniowy