Mam 16 lat i ważę 78 kg: jak skutecznie schudnąć?

Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę 78 kg. Chciałabym schudnąć. Zaczęłam nawet unikać słodyczy i rzeczy tym podobnych. Codziennie rano jem śniadanie, w szkole także. Obiad jem ok. 16. Kolacji próbuję unikać, ale mi to nie wychodzi. Zawsze przed snem nie jem 3 - 4 godziny. Wcześniej nie stosowałam żadnych diet.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w odniesieniu do wzrostu oraz wieku. Ponieważ ciągle się rozwijasz nie powinnaś odchudzać się na własną rękę. Ze względu na fakt iż nadmierna masa ciała może być spowodowana chorobą powinnaś skonsultować się z lekarzem. Jeśli choroba zostanie wykluczona lekarz zaleci Ci odpowiednią dietę. Ważne jest regularne odżywianie się. Prawidłową kondycję organizmu pomoże osiągnąć regularna aktywność fizyczna.