Mam 12 lat i jestem gruba - jak skutecznie schudnąć?

Mam 12 lat, jestem dziewczyną. Ważę 51,5 kg przy wzroście 147 cm. Jestem gruba i chciałabym schudnąć. Nie jem dużo - rano nie jem nic (bo rano zawsze nie mam apetytu), w szkole też nie, obiad jem ok 14:30, np. ziemniaki i smażona ryba lub sos, zupy... Ok godz. 17 - 18 jem kolację. Zazwyczaj bułkę lub jajecznicę itp. Co mam zrobić by schudnąć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost mieszczą się w zakresie szerokiej normy dla podanego wieku. Występuje niewielka dysproporcja pomiędzy tymi parametrami. Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę ponieważ ciągle się rozwijasz i może to skutkować groźnymi powikłaniami. Twoja dieta powinna być bogata w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Nie powinno w niej zabraknąć nabiału oraz owoców i warzyw. Wystrzegaj się słodyczy oraz jedzenia typu fast-food. W razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem.