Zbędne kilogramy: jak schudnąć?

Mam 14 lat, ważę 78 kg, mój wzrost to 181 cm. Codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym. Chciałbym schudnąć, ponieważ jestem sportowcem i muszę być szczupły, by szybko się poruszać. Jem regularnie.
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest proporcjonalna w odniesieniu do wzrostu. Nie ma potrzeby odchudzania w tym przypadku. U osob dojrzewających proces odchudzania powinien być przeprowadzany tylko i wyłącznie ze wskazań zdrowotnych i pod kontrolą lekarza. Regularne posiłki oraz aktywność fizyczna są jak najbardziej korzystne dla Twojego organizmu. Nie zapominaj, że Twoja dieta powinna być urozmaicona. Nie powinno w niej zabraknąć warzyw, owoców a także nabiału. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwośći zawsze możesz udać się do lekarza w celu oceny prawidłowości rozwoju.