Mam 15 lat: jak szybko schudnąć bez rygorystycznej diety?

Mam 15 lat, 154 cm i 48 kg. Moja aktywność fizyczna jest raczej niewielka ze względu na duże problemy z kręgosłupem. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam, ale moja waga dawniej często się zmieniała np. w lato ważyłam 44 kilo, a już na jesieni 49, a na wiosnę 45 kg. Nigdy nie byłam u lekarza w sprawie wagi, a w mojej rodzinie kilogramów przybywa wraz z wiekiem. Trudno mi jest napisać co jadam, może podam ostatnie 2 dni.

1 dzień: musli z mlekiem, szkianka mleka, baton mars, kanapka z dżemem, jabłko. Obiad: szklanka mleka, ryż z sosem sojowym, smażona cukinia na maśle, smażony kurczak, później kawałek ciasta, parę cukierków, duża kawa z mlekiem, jajecznica. 2 dzień: kanapka z almette, szkl. mleka, baton kitkat, kanapka z serem, obiad: ziemniaki gotowane, smażona pierś z kurczaka, szkl. wody, potem jabłko, parówki x2, kilka cukierków, kakao, jajecznica. To wszystko jem między godziną 7.00 a 22.00. Nie choruję na żadne choroby oprócz skoliozy i rotacji kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Na podstawie siatek centylowych można stwierdzić, że proporcje Twojego ciała są prawidłowe. Nie powinnaś się odchudzać. Samodzielnie możesz ograniczyć słodycze, jedzenie typu fast food, słodzone napoje gazowane a także wysokokaloryczne przekąski. Ze względu na Twoje problemy z kręgosłupem wdrożenie aktywności fizycznej powinnaś skonsultować z lekarzem. Nieprawidłowa dieta może doprowadzić do groźnych zaburzeń rozwoju oraz wyniszczenia organizmu.