Pomocy - jak schudnąć w wieku 16 lat?

Mam 16 lat, jestem dziewczyną. Ważę 62 kg przy wzroście 170cm. Chciałabym schudnąć do 55, ale nie umiem dobrać odpowiednich produktów. proszę o jadłospis i produkty w nim nie trudne do zdobycia i zrobienia ze względu na czas wolny, którego mam mało przez szkołę i zajęcia dodatkowe.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oraz wzrost są odpowiednie dla wieku. Proporcje w budowie ciała są zachowane. Ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz nie powinnaś się odchudzać na własną rękę. Twoja dieta powinna zawierać urozmaicone posiłki. Ważnym elementem jest nabiał oraz warzywa i owoce. Unikaj słodyczy oraz jedzenia typu fast-food. Codzienna aktywność fizyczna pomoże w utrzymaniu prawidłowej kondycji organizmu.