Czy uda mi się schudnąć 5-8 kg w tydzień?

Mam 13 lat 168 wzrostu i ważę 64 kg mam duży brzuch i i jestem szeroka chciałabym schudnąć bo są ferie i mam więcej czasu a chciałabym też dobrze wyglądać na balu 6 klas na ogół często zdarza mi się  jeść fast foody i niezdrowe rzeczy takie jak słodycze i inne obecnie zaczęłam ćwiczyć na rowerku takim podobnym ale sądzę że nadal nie skutkuje co mam zrobić by schudnąć bardzo szybko i dużo?
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które służą do oceny prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży, Twój wzrost oraz masa ciała znajdują się w górnej granicy normy dla podanego wieku. Proporcje w budowie ciała są prawidłowe. W związku z tym nie powinnaś się odchudzać. W codziennym sposobie odżywiania warto ograniczyć jedzenie typu fast-food oraz słodycze. Na efekty regularnego uprawiania sportu należy zwykle poczekać. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości swojego rozwoju skontaktuj się  z lekarzem.