Mam 16 lat i ważę 95 kg: jak mogę efektywnie schudnąć?

Witam! Ważę 95 kg przy wzroście 176 cm. Mam bardzo zwisający brzuch, jest mi naprawdę ciężko, w szkole wyzywaja mnie od grubasów. Wreszcie powiedzialem sobie dość! Napisałem tutaj, gdyż mam nadzieję, że uzyskam dobrą odpowiedź. Na śniadanie jem: płatki z mlekiem, chlebem, czasem kanapki i kakao czy herbatę. Na drugie śniadanie kanapkę z szynka, serem. Na obiad zależy, gdyż mama gotuje różnie. Kolacja to zupki chińskie, kanapki, tosty. Mało się ruszam, dużo siedzę przed komputerem, TV, ogólnie w domu.

Jeszcze chciałbym napisać, aby nie pisać odpowiedzi: "udaj się do dietetyka", gdyż nie chcę, aby mama wiedziała, że aż tak zacząłem się przejmować swoim wyglądem. Jeszcze jedno, zacząłem robić 6 weidera (aktualnie na 2 tygodniu) i czy to tylko wyrabia mięśnie, czy pozwala schudnąć? Dziękuję!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała wykracza ponad normę w odniesieniu do wieku oraz wzrostu. Siedzący tryb życia oraz nieodpowiednio dobrana dieta sprzyjają otyłości. Ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz nie powinieneś odchudzać się na własną rękę. Udaj się do lekarza w celu wykluczenia podłoża chorobowego nadmiernej masy ciała. Ćwiczenia które stosujesz służą głównie wzmocnieniu i wymodelowaniu mięśni brzucha. U wielu osób stosujących ten schemat efekty są zadowalające.