Jak szybko schudnąć 16 kg nie głodząc się?

1.Ważę 69 kg przy wzroście 168 cm, mam 15 lat i jestem dziewczyną. Prowadzę aktywny tryb życia. Codziennie ćwiczę (50 brzuszków, krążenia nogami itp.) 2. Ostatnio zachciałam się odchudzić i zaczęłam stosować dietę ale długo nie wytrwałam, bo na drugi dzień byłam bardzo osłabiona trzęsły mi się ręce i czułam ogólne zmęczenie (owocowo-warzywna głodówka). 3. Mój tata jest gruby i mama trochę ale w moim wieku byli szczuplejsi ode mnie. 4. Byłam u lekarza od tarczycy i prawdopodobnie mam otyłość od tarczycy. 5. Poniedziałek: Śniadanie - kanapki (2 lub bułka) z serem, sałatą i herbata. Obiad - ziemniaki kotlet mielony i zupa pomidorowa (nie raz co innego mam na obiad i na śniadanie. Zależy co mama zrobi). Kolacja - kiełbasa gotowana i kanapki oraz herbata. Sobota: zależy na co mam ochotę. Obiad - zależy co mama zrobi. Kolacja - kanapki i herbata. 6. Mam pojedyncze nadżerki krwotoczne w błonie śluzowej żołądka. Bym bardzo chciała szybko schudnąć 16 kg nie głodząc się do maja. Proszę mi pomóc. :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała znajduje się tuż poniżej górnej granicy normy dla wieku. Można również wywnioskować, że masa jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że zwiększona masa ciała jest spowodowana problemami z tarczycą. W tym przypadku należy rozpocząć od leczenia tego schorzenia. Gdy poziom hormonów zostanie wyrównany należy ułożyć odpowiednią dietę dla osoby dorastającej. Cały proces odchudzania powinien odbywać się pod nadzorem specjalisty dietetyka.