Jestem dwunastolatką - ile powinnam schudnąć?

Nazywam się  Klaudia mam 12 lat 155cm i ważę 43 kg. Jestem typem gruszki, nie podobają i się moje uda i pośladki. Chciała bym być chudsza, co mam zrobić ? Dużo biegam i ćwiczę ale to nic nie daje, mało jem, i pije dużo wody. Jaka jest odpowiednia waga do mojego wzrostu ?
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Prawidłowość masy ciała oraz wzrostu u dzieci i młodzieży ocenia się poprzez wykorzystanie siatek centylowych. Po naniesieniu podanych wartości można stwierdzić iż zarówno masa ciała jak i wzrost są prawidłowe w stosunku do wieku. Można też wywnioskować, że budowa ciała jest proporcjonalna. U kobiet fizjologicznie występuje zwiększona ilość tkanki tłuszczowej w okolicach ud i pośladków. Drastyczne odchudzanie bez konsultacji z lekarzem jest niewskazane podczas okresu dojrzewania.