Ile powinnam schudnąć? Czy mam nadwagę?

Witam, mam na imię Magda i mam 156 cm wzrostu. Ważę 50 kg nie próbowałam się jeszcze odchudzać : ) W mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi... Nie byłam u lekarza nic mi nie dolega. nie choruje na nic. Mam strasznie grube uda. Wiele osób mi to mówi. Bardzo mi przykro z takiego powodu... ile powinnam schudnąć i czy mam nadwagę? Jakie najlepsze sposoby są na uda?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w zamieszczonym opisie nie podałaś swojego wieku. Ma to natomiast ogromne znaczenie. Masę ciała u osób poniżej 16 roku życia powinniśmy bowiem oceniać na podstawie siatek centylowych. Są to specjalnie opracowane dane statystyczne, które umożliwiają ocenę prawidłowości masy ciała i wzrostu w stosunku do wieku. U osób starszych możemy obliczyć wskaźnik BMI.
Normal 0 21 Jeżeli masz 16 lat lub więcej, oblicz swój wskaźnik BMI z podanego wzoru:
BMI [kg/m2] = masa ciała [kg]/ wzrost [m2]

Interpretacja wyniku:
Jeśli BMI mieści się w granicach 18,5-24,9 kg/m2, odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Jeśli jest wyższe niż 25 kg/m2 zalecana jest utrata masy ciała, dzięki której BMI będzie mieściło się w granicach normy.