13 lat i 65 kg: czy jestem gruba?

Cześć. Mam 13 lat, 164 cm i 65 kg. Mam dwa pytania. Czy jestem gruba? Jak mogę jeść, żeby schudnąć? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po naniesieniu podanych informacji na siatki centylowe można wywnioskować, iż masa ciała jest prawidłowa w odniesieniu do wieku. Proporcje pomiędzy wzrostem a masą są względnie zachowane. Nie powinnaś się odchudzać na własną rękę, gdyz może to grozić powikłaniami oraz wyniszczeniem orgaznimu. We własnym zakresie możesz wyeliminować z diety słodycze oraz jedzenie typu fast-food. Warto również zacząć uprawiać regularnie sport.