Waga ciała: ile powinna wynosić w wieku 13 lat?

Ważę 59 kg. Nie wiem, ile powinnam ważyć. Jestem średniego wzrostu. Jestem na diecie od 28 stycznia 2011 roku. Wogóle nie jem od rozpoczęcia diety słodyczy. Proszę odpowiedzieć, ile powinnam ważyć w wieku 13 lat.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety, na podstawie samej masy ciała oraz wieku nie da się określić, czy te wartości są prawidłowe. Niezbędne jest również podanie wzrostu. Siatki centylowe, na podstawie których określa się prawidłowość rozwoju, uwzględniają również odniesienie do odpowiednich proporcji ciała młodej osoby. Warto pamiętać, iż odchudzanie w okresie dojrzewania na własną rękę jest wysoce przeciwwskazane. Może doprowadzić do zaburzeń prawidłowego rozwoju.