Mam 13 lat - ile powinnam schudnąć?

Jestem dziewczyną, ważę 87kg, mam 13 lat, mój wzrost to 1,62, moi rodzice również są dość otyli... nie wiem czy choruję na jakąś chorobę :O nigdy nie byłam u żadnego dietetyka... rodzice chcą mnie zapisać na 2 tygodnie do sanatorium czy to się opłaci??? Nie jem dużo i staram się trzymać godzin w których jem... np. kolację jem o 18.30 itp. :* staram się uprawiać sport ale zimą nie wiem co mam robić...czasami ćwiczę na dywanie... nie wiem ile mam schudnąć ale z 15 kg na pewno... POMOCY!!!!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała znajduje się powyżej 97. centyla. Oznacza to, iż jest zdecydowanie zbyt duża w odniesieniu do wieku. Jeśli wzrost masy ciała nie jest związany z nieprawidłowym odżywianiem należy podejrzewać stany chorobowe. U nastolatków częstą przyczyną zaburzeń masy ciała są wahania gospodarki hormonalnej. Odchudzanie na własną rękę w wieku dojrzewania jest nierozsądne, gdyż może skutkować wystąpieniem nieprawidłowości rozwoju. Powinnaś udać się z rodzicami do lekarza w celu szczegółowej diagnostyki problemu.