Ile kilogramów powinnam schudnąć?

Mam 13 lat, ważę 84,9 kg przy wzroście 172 cm. Jestem średnio aktywna, mam zamiar przez wakacje schudnąć i ćwiczyć. Doradźcie, ile powinnam schudnąć ?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

mimo, iż jesteś wysoka, Twoja masa ciała znajduje się powyżej 97 centyla na siatkach centylowych, co oznacza sporą nadwagę. Powinnaś porozmawiać z rodzicami i udać się na konsultację lakarską, by lekarz mógł ocenić jej przyczynę. Tym bardziej, że jesteś w wieku, w którym restrykcyjne diety nie są wskazane, ponieważ mogą zaburzyć Twój rozwój.
Twoja masa ciała nie powinna przekraczać 68 kilogramów, aby mieścić się w granicach szerokiej normy.

Pozdrawiam